Szkoła jazdy Kwidzyn- wszystkie najważniejsze informacje.

Szkoła jazdy Kwidzyn– wszystkie najważniejsze informacje.

Szkoła jazdy Kwidzyn. Każda osoba, która chciałaby uzyskać uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi, musi przejść szkolenie w szkole jazdy w Kwidzynie, a następnie uzyskać pozytywny wynik egzaminu państwowego. Kurs prawa jazdy jest związany z wieloma aspektami, z którymi musi się zapoznać każdy kursant, który chce uzyskać wymarzone uprawnienia i zgodnie z prawem prowadzić samochód osobowy.

Przygotowanie do kursu kategorii B w szkole jazdy w Kwidzynie– profil kandydata na kierowcę.

Pierwszym, bardzo istotnym elementem niezbędnym do uzyskania prawa jazdy kategorii B w Kwidzynie, jest oczywiście wyrobienie profilu kandydata na kierowcę- czyli tak zwanego profilu kursanta. Aby go uzyskać, należy spełnić kilka podstawowych formalności- między innymi wypełnić specjalny wniosek, załączyć do niego zdjęcie i kilka innych, niezbędnych rzeczy. W organizacji tych formalności nasza szkoła jazdy oczywiście kompleksowo pomaga i instruuje- w biurze przy ulicy Grudziądzkiej 4/1 w Kwidzynie udzielamy naszym kursantom wszelkich niezbędnych informacji.

Szkoła jazdy Kwidzyn– jak wygląda kurs? Szkolenie teoretyczne.

Pierwszym elementem szkolenia jest oczywiście część teoretyczna, czyli 10 spotkań wykładowych. W naszej szkole jazdy wykłady odbywają się z reguły w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16:00 do godziny 18:15, oczywiście w siedzibie ośrodka w Kwidzynie. Cała część teoretyczna trwa zatem nieco ponad dwa tygodnie, a podczas jej trwania kursantom zostają przekazane wszelkie najważniejsze informacje na temat przepisów ruchu drogowego. Przygotowują one także (a w zasadzie przede wszystkim) do bezpiecznego i rozsądnego poruszania się po drodze- nie tylko w Kwidzynie 😊.

Szkoła jazdy Kwidzyn, a szkolenie praktyczne, czyli najważniejsza część nauki jazdy

Najbardziej wyczekiwaną przez kursantów częścią szkolenia jest oczywiście część praktyczna- czyli jazdy. Początkowo na placu manewrowym, następnie w Kwidzynie, a na końcu w Grudziądzu kursanci będą zdobywać praktyczne umiejętności kierowania pojazdem. Nasza szkoła jazdy stawia przede wszystkim właśnie na praktykę- bo to głównie ona będzie decydowała o bezpieczeństwie na drodze, umiejętnościach na egzaminie i poprawnej technice jazdy. 30 godzin zegarowych za kółkiem nowych, klimatyzowanych i wygodnych aut egzaminacyjnych sprawia, że nasi kursanci bardzo szybko poczują się za kółkiem tak, jak ryba w wodzie!

Czy kurs prawa jazdy w Kwidzynie jest dla każdego?

Kierując się doświadczeniem jesteśmy przekonani, że nauka jazdy jest absolutnie dla każdego. Niejednokrotnie naszymi kursantami były osoby, które były wręcz przekonane, że nie poradzą sobie za kółkiem. Nic bardziej mylnego! Każdą osobę da się nauczyć jeżdżenia, a nawet najbardziej pesymistycznie nastawieni kursanci kończyli egzaminy państwowe z pozytywnym wynikiem. Na kurs prawa jazdy przychodzi się przede wszystkim po to, żeby się po prostu nauczyć prowadzenia samochodu i poruszania po drodze. Nie jest zatem wymagane żadne doświadczenie zdobyte na mniejszych pojazdach czy też jednośladach, takich jak na przykład skutery czy motocykle.

Szkoła jazdy Kwidzyn. Na jakich samochodach odbywa się nauka jazdy w naszym ośrodku?

Od początku powstania naszej szkoły jazdy, nasi kursanci w ramach szkolenia jeżdżą modelami samochodów egzaminacyjnych. Wpływa to znacząco na zdawalność egzaminu państwowego- a oprócz nauki bezpiecznej jazdy, o to przecież w kursie chodzi. Każdy kursant ma zatem możliwość zapoznania się budową samochodu egzaminacyjnego , dzięki czemu będzie w stanie bez trudu wskazać jego poszczególne elementy (a jest to jedno z zadań egzaminacyjnych).

Zmiana samochodów egzaminacyjnych- szkoła jazdy Kwidzyn.

Jak zapewne wiecie http://lindner-dresden.de/buchstabe-g/index.html , w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego (WORD), systematycznie i cyklicznie dochodzi do wymiany samochodów egzaminacyjnych. W WORDzie, w którym zdają egzaminy nasi kursanci (czyli w WORD Grudziądz), najbliższa wymiana samochodów nastąpi już na początku maja. W związku z tym, nasza szkoła jazdy zaopatrzyła się kolejne dwa, nowe, egzaminacyjne modele Toyoty Yaris. Jeżeli zatem zależy Wam na nauce na najnowszym i najwyższej klasy sprzęcie- zapraszamy 😊.

Eco-driving a szkoła jazdy w Kwidzynie.

Jedną z najważniejszych umiejętności związaną z prowadzeniem samochodu jest tak zwana jazda ekonomiczna (eco-driving). Z czym się wiąże eco-driving i co może nam zagwarantować? Przede wszystkim- jazdę ekonomiczną i mniejsze zużycie paliwa- od kilku, do nawet kilkudziesięciu procent. W zależności od ilości przebytych kilometrów, w perspektywie miesiąca możemy zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku, gdy systematycznie wyruszamy w długie, wielokilometrowe trasy czy wycieczki poza granice Kwidzyna. Warto też nadmienić, że nasza szkoła jazdy uczy eco-drvingu od podstaw-  jeżeli chcielibyście bardziej zgłębić temat jazdy ekonomicznej, zapraszamy do lektury naszego bloga, w którym szerzej opisujemy tę praktyczną umiejętność.

Czego jeszcze nauczysz się podczas kursu nauki jazdy w Kwidzynie?

Oprócz bezpiecznej jazdy i gruntownego przygotowania do egzaminu państwowego, nauczysz się bardzo wielu dodatkowych elementów, które ułatwią Twoje codzienne funkcjonowanie jako świeżo upieczonego kierowcy. Cały kurs to fascynująca wycieczka w głąb świata motoryzacji, która przygotuje Cię na rozmaite, niespodziewane sytuacje na drodze.

Po kursie w naszej szkole jazdy będzie wiedział, jak odnaleźć się w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach na drodze. Będziesz wiedział, jak zachować się razie drobnych usterek na drodze, kiedy złapiesz przysłowiową „gumę” , a także w wielu, wielu innych sytuacjach. Nawet jeżeli nie miałeś nigdy wcześniej do czynienia z motoryzacją, po ukończonym kursie będziesz mógł nazywać się pełnoprawnym kierowcą, który po prostu poradzi sobie na drodze.

Jakie uprawnienia daje zdany egzamin kategorii B?

Warto zaznaczyć, że oprócz możliwości kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, prawo jazdy kategorii B uprawnia również do kierowania innymi pojazdami. Są wśród nich chociażby pojazdy wolnobieżne, ciągniki rolnicze, samochody z przyczepą do 750 DMC a także kilka innych pojazdów. Miej zatem na uwadze, że oprócz uzyskania uprawnień do kierowania samochodem osobowym, uzyskasz również uprawnienia do kierowania całą paletą maszyn!

Szkoła jazdy w Kwidzynie– podsumowanie.

Jak wiemy, uzyskanie prawa jazdy jest jednym z bardziej istotnych celów dla wielu osób, szczególnie młodych. Należy zaznaczyć, że wymarzone uprawnienia nie są w zasadzie niczym trudnym do osiągnięcia- są tak naprawdę jednym z wielu celów w naszym codziennym życiu. Warto jednak przygotować się do zdania egzaminu naprawdę solidnie. Jeżeli zatem chcielibyście odbyć kurs w szkole jazdy z doświadczoną kadrą instruktorską, wysoką zdawalnością, najnowszymi samochodami egzaminacyjnymi i w przyjemnej atmosferze- zapraszamy!

OSK Arek Doliński

Szkoła jazdy Kwidzyn- wszystkie najważniejsze informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *