Ekologia w OSK „Arek Doliński”

Jak dbamy o ekologię prowadząc OSK? I jak możemy nauczyć tego kursantów?

Nie jest tajemnicą, że degradacja środowiska naturalnego jest czymś, co powinno interesować nas wszystkich- niezależnie od tego, czy posiadamy prawo jazdy, czy też nie. Dzisiaj zatem chcemy się z Wami podzielić pewną wartością wyznawaną przez nas od samego początku funkcjonowania ośrodka.

A jest nią oczywiście… ekologia.

Jak można dbać o ekologię w ośrodku szkolenia kierowców? Przede wszystkim, ucząc kursantów ECO DRIVINGU.

Co nam daje eco driving?

Przede wszystkim ograniczanie zużycia paliwa i co za tym idzie-  redukcję emisji spalin nawet o kilkadziesiąt procent. A dzięki ekonomicznej jeździe możemy nie tylko ograniczać CO2 w atmosferze, ale też zaoszczędzić sporo pieniędzy- jeżeli przejeżdżamy sporo kilometrów, może to być nawet kilkaset złotych miesięcznie. Lepiej chyba te kilka stówek odkładać na wymarzone auto, niż wydawać na niepotrzebnie zużyte paliwo, zgadza się?:)

Po drugie, eco driving to także poruszanie się po drodze zgodnie z zasadami poprawnej techniki jazdy, przez co poszczególne elementy samochodu i silnika mogą pracować dłużej i rzadziej wymagają wymiany (lub nie wymagają jej wcale). Dzięki temu również dbamy o planetę http://opelz-blog.de/bokstaven-u/index.html , bo ograniczamy zużywanie części samochodowych, których produkcja jest przecież obciążająca dla środowiska.

Stawialiśmy na naukę eco drivingu od samego początku- mimo tego, że dopiero od 2015 roku eco driving zaczął być oceniany podczas egzaminów państwowych. Na naszych najstarszych banerach i wizytówkach eco driving widnieje jako jedna z trzech podstawowych umiejętności (obok bezpiecznej jazdy i poprawnej techniki jazdy), których uczymy podczas szkolenia. 

Jeżeli zatem wahacie się nad wyborem szkoły jazdy, a ważna jest dla Was ekologia- zgłoście się do nas. Nauczymy eco-drivingu od podstaw  : ).

Ekologia w OSK „Arek Doliński”

Jedna myśl na “Ekologia w OSK „Arek Doliński”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *